Канада може дозволити поставки зброї в Україну

Канада може дозволити поставки зброї в Україну

Переобраний Консервативний уряд укладе з Україною Угоду про співробітництво у сфері безпеки і оборони

Правляча партія Канади виступає за зняття ембарго на експорт зброї в Україну.

Про це у відповіді на запит Конгресу українців Канади, наявному в розпорядженні Укрінформу, повідомила керівник виборчого штабу Консервативної партії Канади Дженні Бірн.

"Переобраний Консервативний уряд укладе з Україною Угоду про співробітництво у сфері безпеки і оборони, що дозволить нам краще співпрацювати з питань безпеки, військового навчання і оборонних досліджень. Після цього Україна включать в Автоматичний контрольний список країн за вогнепальної зброї", – повідомила Бірн.

Цей список (Automatic Firearms Country Control List) визначає країни, в які Канада дозволяє постачати зброю. Зараз у ньому 35 країн, серед яких Ботсвана, Росія, Саудівська Аравія і Колумбія, але немає України.

У той же час в опозиційній Новій демократичній партії Канади можливість експорту в Україну зброї виключили. "Ми побоюємося неправомірного використання зброї Україною і корупції при її військовому експорті. Треба забезпечити дієвий контроль на місцях", – заявили в штабі опозиційної партії.

Незгода з дозволом на продаж Україні зброї висловила і лідер Зеленої партії Канади Елізабет Мей.

Додамо, що влітку в Оттаві вже проходили консультації про включення України в цей список, проте висновки досі не оприлюднені.

 

Медіа

вгору