Українцям масово не вистачає зарплати на життя

Українцям масово не вистачає зарплати на життя

"Білі комірці" регулярно зазнають фінансових труднощів

Інфляція і зростання цін негативно позначаються на добробуті "білих комірців". За даними кадрового порталу hh.ua, тільки один з восьми практично ніколи не відчуває матеріальних труднощів. Решта з різною періодичністю виявляються в ситуації, коли гроші на життя закінчуються раніше, ніж приходить час наступної зарплати.

З початком кризи роботодавці почали рахувати гроші і не поспішають підвищувати зарплати всім без винятку працівникам. За даними опитування hh.ua, за півроку розмір зарплат двох з п'яти "білих комірців" не змінився. Кожному шостому знизили оклад в середньому на 20%. Надбавку до зарплати отримав тільки кожен четвертий опитаний, і в ряді випадків вона носила скоріше символічний характер. Індексація зарплат з урахуванням рівня інфляції відбулася не більше ніж в 10% компаній.

"І без того складна ситуація, в якій опинилася більшість українців, посилюється постійним зростанням цін на товари і послуги. Таким чином, навіть у разі підвищення зарплати або її збереження на колишньому рівні реальний дохід "білих комірців" знижується від місяця до місяця. Як показав опитування, тільки 13% офісних співробітників майже ніколи не відчувають матеріальних труднощів. Решта з різною періодичністю виявляються в ситуації, коли гроші на життя закінчуються раніше, ніж на банківську карту приходить наступна зарплата", – відзначають експерти.

Двоє з п'яти відчувають нестачу грошей практично кожен місяць. Це трохи менше, ніж півроку тому. При цьому збільшилася кількість "білих комірців", які виявляються в ситуації безгрошів'я раз в три місяці (тепер це кожен четвертий опитаний) і мінімум раз в 6 місяців (кожен восьмий респондент).

Як і шістьма місяцями раніше, тільки 8% офісних співробітників відчувають дефіцит бюджету раз на рік і рідше. Серед них найбільше IT-фахівців і працівників сфери телекомунікацій, представників фармацевтичної галузі, а також співробітників консалтингових агентств. Згідно з опитуванням, саме ці фахівці менше за інших постраждали від урізання зарплат.

 

Медіа

Останнє редагуванняП'ятниця, 22 квітня 2016 13:05
вгору