Гройсман дав три місяці на реформування митниці

Гройсман дав три місяці на реформування митниці

За словами прем'єра, завдання абсолютно просте

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у четвер провів нараду щодо реформування митних органів за стандартами Європейського Союзу і поставив завдання за три місяці глибоко реформувати систему митного контролю в Україні.

"Завдання абсолютно просте – максимум за квартал, за три місяці, побудувати якісну систему управління ризиків, ліквідувати тіньові схеми, забезпечити якісний моніторинг та забезпечити технічними засобами митні переходи, побудувати якісну взаємодію з прикордонною службою і також з іншими правоохоронними структурами", – цитує главу уряду Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабміну.

Крім того, В. Гройсман доручив протягом двох тижнів знайти рішення з доопрацювання автоматизованої системи управління ризиками в якості одного з першочергових кроків реформування митниці. "Повинні прийняти його (рішення) і знайти ресурс на впровадження системи", – зазначив він.
Першочерговими кроками на шляху реформування митної служби названі також впровадження автоматизованого розподілу декларацій та відеоспостереження при здійсненні митних процедур, а також запровадження системи "єдиного вікна". Крім того, прийнято рішення про формування інституту митного аташе України в Китаї.

Серед інших пріоритетних сфер реформування української митниці – спрощення митних процедур, приведення процедур у відповідність з європейськими стандартами, розвиток інфраструктури, модернізація, переведення сервісів в електронний формат та вдосконалення обміну інформацією з закордонними колегами.

Також необхідним є призначення керівника митної служби. У цьому контексті В. Гройсман зазначив: "Кандидатура керівника митниці повинна бути професійною і безкомпромісною".

Крім того, глава уряду дав доручення створити робочу групу щодо врегулювання питання забезпечення відеофіксації оглядів на митниці.

Згідно з повідомленням, В. Гройсман зазначив, що, за розрахунками експертів, "у тіньових потоках знаходиться не менше 20% всіх платежів, які сьогодні здійснюються на митниці". В результаті щорічно державний бюджет України недоотримує близько 50 млрд грн. При цьому дефіцит Пенсійного фонду в Україні становить 80 млрд грн, нагадав В. Гройсман.

Нарада відбулася за участю голови Державної фіскальної служби Романа Насирова та заступника міністра фінансів України Олени Макеєвої, міністра Кабінету міністрів Олександра Саєнка, директора департаменту організації митного контролю та оформлення Державної фіскальної служби Олексія Василенка, директора департаменту адміністрування митних платежів Аліни Данченко, виконуючого обов'язки директора департаменту боротьби з митними правопорушеннями Державної фіскальної служби Ігоря Рєзніка та заступника директора департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку – начальника управління митної політики Міністерства фінансів України Олександра Москаленка.

 

Медіа

Останнє редагуванняП'ятниця, 22 квітня 2016 13:32
вгору