Яценюк назвав 4 умови для проведення виборів в окупованому Донбасі

Яценюк назвав 4 умови для проведення виборів в окупованому Донбасі

Вибори під дулами російських автоматів ніхто проводити не буде, запевнив прем'єр

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в "10 хвилинах" у неділю, 18 жовтня, назвав чотири умови для проведення виборів на територіях Донбасу, повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

"З питання виборів на Донбасі, який знаходиться під тимчасовим контролем російських бандитів і бойовиків, – звичайно, там треба провести вибори. І для цього необхідно прийняти окремий закон. Але є дуже чіткі умови для проведення виборів на Донбасі", – зазначив він.

Перша умова, підкреслив Яценюк, – "вибори під дулами російських автоматів ніхто проводити не буде": "Вони зобов'язані покинути територію України і виконати Мінські домовленості".

"1,5 млн тимчасово переміщених осіб, зареєстрованих в Україні, повинні отримати право взяти участь у такому виборчому процесі і вибрати тих, хто представлятиме місцева влада Донецька і Луганська", – підкреслив глава уряду.

Третя умова, за словами прем'єра, – такі вибори повинні чітко відповідати українському законодавству і високим стандартам чесних і прозорих виборів.

"Четверте – ми повинні забезпечити політичну конкуренцію в Донецьку і Луганську, як через доступ засобів масової інформації до цих територій, так і через право всім політичним партіям України взяти участь у цих виборах і направити туди своїх кандидатів", – сказав він.

"А російська ідея легалізувати через вибори цей анклав і надати бойовикам статус депутатів місцевих рад не пройде", – підкреслив Яценюк.

 

Медіа

вгору