Венеціанська комісія оприлюднила висновки про зміни до Конституції щодо децентралізації

Венеціанська комісія оприлюднила висновки про зміни до Конституції щодо децентралізації

У документі зазначено, що висновки є попередніми

Попередні висновки Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія) про запропоновані поправки до Конституції України в частині територіального устрою і місцевих адміністрацій опубліковані на сайті Венеціанської комісії в середу.

Висновки зроблені на підставі коментарів членів Венеціанської комісії Ханни Сухоцької (Польща) і Карла Туорі (Фінляндія), а також експерта, представника Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Алена Делькампа.

У документі зазначено, що висновки є попередніми.

Разом з тим у ньому наголошується, що голова Верховної Ради, голова конституційної комісії Володимир Гройсман звернувся до Венеціанської комісії з проханням у терміновому порядку підготувати висновок на проект змін до Конституції України щодо територіального устрою та місцевих адміністрацій, підготовлений робочою групою конституційної комісії.

"Через терміновість, це (висновок ред.) зачіпає тільки основні питання і не оцінює зміни вичерпно", – сказано в документі.

У висновках Венеціанської комісії наголошується, що проект змін включає форму децентралізації у здійсненні державної влади, що багато в чому відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування.

Однак, на думку Венеціанської комісії, необхідно внести дві правки в запропонований проект змін Конституції.

"Повноваження звільняти префектів повинні бути надані президенту за рекомендацією Кабінету міністрів; повинно бути додано положення про те, що за законом можуть бути створені деякі категорії адміністративних територіальних одиниць або спеціальний пристрій у межах адміністративних територіальних одиниць", – сказано у висновках.

 

Медіа

вгору