Порошенко закликав Раду Європи направити в Росію спецмісію для моніторингу ситуації з ув'язненими в РФ українцями

Порошенко закликав Раду Європи направити в Росію спецмісію для моніторингу ситуації з ув'язненими в РФ українцями

Президент попросив РЄ сприяти звільненню Савченко та інших громадян України

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з комісаром Ради Європи з прав людини Нільсом Муйжніексом, в ході якої закликав сприяти звільненню української льотчиці, народного депутата Надії Савченко та інших утримуваних в РФ політичних в'язнів – громадян України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Кримінальні переслідування громадян України, які незаконно утримуються в Росії, є політично мотивованими і суперечать загальноприйнятим нормам і принципам. Ці справи мають спільні ознаки, свідчить про існування дуже небезпечну тенденцію", – зазначив в ході зустрічі з Муйжніексом Порошенко.

Президент звернувся до Ради Європи з проханням направити в Росію спеціальну місію для моніторингу ситуації з ув'язненими в РФ громадянами України.

"Повинні використовувати всі можливості, включаючи направлення спеціальної місії, для контролю за ситуацією з ув'язненими українцями і ввести інші необхідні механізми, в тому числі моніторинг Росії Європейським комітетом з питань запобігання катуванням", – зазначив глава держави.

У свою чергу Муйжніекс повідомив, що стежить за ситуацією з Савченко та іншими укладеними українцями.

Порошенко поінформував про ситуацію на Донбасі і повідомив про катастрофічну гуманітарну ситуацію, що викликано збройною агресією Російської Федерації проти України. Президент підкреслив, що Росія як держава-окупант, несе повну відповідальність за всі порушення прав людини в даному регіоні.

Він також зазначив заклопотаності української сторони утисками і викраденнями кримських татар в окупованому Росією Криму. Так, останнім кричущим випадком стало ініціювання заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, що суперечить всім нормам міжнародного права.

Комісар РЄ зазначив: "Стурбований ситуацією зі спробами заборонити Меджліс як екстремістську організацію. Це може негативно вплинути на тисячі людей, які будуть асоціюватися з екстремістами відповідно до російського законодавства і зазнавати утисків".

Глава держави також подякував ПАРЄ за санкції щодо Росії за дії в Криму і на Донбасі.

 

Медіа

Останнє редагуванняП'ятниця, 01 квітня 2016 21:35
вгору