Нова глава Одеської митниці вважає, що їй на посади профільна освіта – не обов'язково

Нова глава Одеської митниці вважає, що їй на посади профільна освіта – не обов'язково

Марушевська назвала своє призначення "політичним"

Зам Голови Одеської ОДА, яка з 19 жовтня очолить Одеську митницю – 26-річна Юлія Марушевська – заявила, що це призначення є "політичним і передбачає прийняття конкретних рішень, які в принципі не вимагають освіти в цьому напрямку".

Про це Марушевська заявила в інтерв'ю Радіо Свобода.

"Я цілком усвідомлюю, що гуманітарна освіта – це не технічне, і економічне... Ми відразу, з завтрашнього дня починаємо аналіз кадрових питань та підготовку нових конкурсів, нових призначень. І будемо керуватися такими прозорими стандартами і запрошувати людей-професіоналів, які зможуть на цих посадах в новій зоні митного контролю чесно робити свою роботу", – заявила Марушевська.

"Також буде конкурс і на мою посаду, тому що я для себе ставлю терміни, – це 4 місяці, за які я хочу (і вся наша команда хоче) створити прозору зону митного контролю та вплинути на зміни в системі", – додала вона.

Також Марушевська додала, зазначила, що "заходить" на посаду "з командою професіоналів, фактично з, можливо, кращими професіоналами в світі, які мають вже досвід реформування митниць не в одній країні".

Вона зазначила, що конкурс, на якому має бути обраний в т.ч. керівника митниці, "ще навіть не оголосили".

"Буде власне нами проведено конкурс на абсолютно різні посади: на ті нові позиції, які відкриються в митному терміналі новому, і на ті посади, де у нас виникнуть проблеми з корупційними чиновниками, і так само на посаду керівника митниці. Але це все буде зроблено протягом наступних чотирьох місяців, зараз ще не оголошено цих конкурсів. Це завдання, така, скажімо, мета, яку ми ставимо перед собою на наступні чотири місяці", – заявила вона.

Говорячи про свою освіту, Марушевська зазначила: "Моя базова освіта – Київський університет імені Тараса Шевченка, інститут філології".

"Крім того, я проходила стажування за кордоном. Я була слухачем Літньої школи Гарвардського університету з гуманітарного профілю і в Стенфордському університеті я була запрошеним студентом-дослідником у Міжнародному інституті Freeman Spogli на кафедрі демократії та верховенства права, де вивчала процес реформування пострадянських країн, як їх перетворювати на сучасні країни", – повідомила заступник голови ОДА.

Як відомо, 16 жовтня президент Петро Порошенко оголосив замгубернатора Одеської області Юлію Марушевська керівником одеської митниці.
За його словами, Марушевська очолить митницю вже з 19 жовтня. Марушевська, за словами Порошенка, є "надзвичайно ефективною і талановитою жінкою", яка має хороші організаційні здібності і змінить ситуацію в Одеській митниці.

Як заявив в інтерв'ю "Економічній правді" керівник Державної фіскальної служби Роман Насиров, з понад 70 кандидатів було відібрано дев`ять (серед них – і Марушевська) і на цьому тижні повинен був відбутися черговий етап конкурсу.

Після конкурсу, за словами Насирова, він повинен подати кандидатуру переможця на затвердження Мінфіну. У п'ятницю на сайті ДФСпоявілась інформація про завершення конкурсу та подання кандидатури переможця в Мінфін і уряд.

Кандидатуру активістки Майдану Марушевська підтримав одеський губернатор Міхеїл Саакашвілі. У той же час Насиров ставився до неї скептично.

 

Медіа

вгору