Яресько: Нова програма МВФ і України навіть не обговорюється

Яресько: Нова програма МВФ і України навіть не обговорюється

Сторони узгоджують меморандум за існуючою програмою EFF

Україна і Міжнародний валютний фонд (МВФ) не розглядають можливість нової програми співпраці на заміщення діючої чотирирічної програми EFF, прийнятої в березні 2015 року. Про це повідомила міністр фінансів України Наталія Яресько в ході 12 міжнародній конференції Dragon Capital.

"Потрібно розуміти, що нової програми ніхто не обговорює, тому що ситуація, яка була рік тому – це були шалені зміни в економічному і фінансовому устрої країни. Зараз ми це не обговорюємо", – сказала міністр.

Яресько підкреслила, що уряд зробив і робить все необхідне, щоб виконати умови програми.

"Зараз ми хочемо фіналізувати Меморандум (по другому перегляду програми EFF). За останні пару місяців він змінився. Це живий документ. Ситуація змінилася – і Меморандум змінився. Адже він не тільки про те, що було раніше, а й про те, що буде далі, – сказала міністр. – Мало того, є речі, які повинні бути зроблені до того, як Меморандум потрапить на розгляд Ради директорів. У зв'язку з цим затримка з Меморандумом – це, безперечно, предмет для занепокоєння. Але я хочу, щоб всі зрозуміли – це не показник кризи, як це було рік тому. Ми вже зробили хорошу роботу, і ми далекі від ситуації, яка була рік тому".

Раніше директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард виступила із заявою, в якому звернула увагу, що Фонду буде складно продовжувати програму реформ в Україні в разі, якщо не будуть продовжені реформи, а боротьби з корупцією буде припинена.

Після цього різкої заяви у Лагард відбулася розмова з Порошенком. Бесіду глава МВФ назвала конструктивною.

МВФ також опублікував звіт за результатами діяльності місії Фонду в Україні. Зазначалося, що в МВФ незадоволені Податковим кодексом України.

 

Медіа

вгору