У Харкові у довірливих пенсіонерів виманили сотні тисяч

У Харкові у довірливих пенсіонерів виманили сотні тисяч

Люди похилого віку віддавали гроші шахраям, думаючи, що їх рідні потрапили в неприємності

У Харкові затримали двох молодиків, які протягом року займалися телефонним шахрайством. Як розповіли в управлінні кримінальної поліції ГУНП в Харківській області, в минулому році правоохоронці отримали оперативну інформацію про злочинну діяльність 25-річного жителя Луганської області та 28-річного харків'янина.

Хлопці дзвонили потерпілим на стаціонарні номери, представлялися співробітниками поліції, і повідомляли людям, що їхні близькі родичі потрапили в неприємну ситуацію. Щоб уникнути кримінальної відповідальності, шахраї пропонували передати гроші людині, яка приїде до них додому. Довірливі громадяни погоджувалися на умови зловмисників, називали свою адресу і віддавали кошти.

Хлопців підозрюють в 16-ти епізодах телефонного шахрайства. Своїми діями зловмисники завдали потерпілим загальний матеріальний збиток на суму 380 тисяч гривень. Найчастіше жертвами шахраїв ставали люди пенсійного віку.

Під час обшуку квартир підозрюваних правоохоронці вилучили гроші, багато мобільних телефонів, сім-карти і бази даних телефонних номерів жителів міста Харкова. Шахраї зізналися в скоєному і розповіли, що всі викрадені гроші ділили навпіл і витрачали на власні потреби. Підозрювані раніше були неодноразово судимі за майнові злочини і злочини в сфері наркообігу.

Матеріали кримінального провадження, відкритого за статтею "шахрайство", передали на розгляд до суду. Підозрювані перебувають під вартою, їм загрожує до 3-х років в'язниці з конфіскацією майна.

 

Медіа

Останнє редагуванняЧетвер, 07 квітня 2016 17:41
вгору