Рада дала згоду на затримання і арешт судді, який стріляв у співробітників НАБУ

Рада дала згоду на затримання і арешт судді, який стріляв у співробітників НАБУ

Буран заявив, що відстрілювався, адже подумав, що його грабують

Верховна Рада дала згоду на затримання і взяття під варту судді Малиновського районного суду Одеси Олексія Бурана.

За відповідні постанови (№4340 і №4341) в ході пленарного засідання в четвер проголосували 255 і 247 народних депутатів відповідно.

"Розглянувши подання Генеральної прокуратури України про надання Верховною Радою України згоди на затримання судді Малиновського районного суду міста Одеси Бурана А.Н., підтримане та внесене головою Верховного Суду України, згідно з частиною 3 статті 126 Конституції України Верховна Рада України постановляє: надати згоду на затримання судді Малиновського районного суду м.Одеси Бурана Олексія Миколайовича", – йдеться в прийнятій постанові №4340.

Іншою постановою №4341 український парламент дозволив заарештувати (взяти під варту) судді.

Глава парламентського комітету з питань правової політики і правосуддя Руслан Князевич (фракція "Блок Петра Порошенка") з трибуни парламенту повідомив, що сам суддя присутня в сесійній залі Верховної Ради під час розгляду питання про зняття з нього недоторканності.

Спікер парламенту Володимир Гройсман дав йому слово.

Суддя Буран заявив, що представлені проти нього НАБУ докази не відповідають дійсності, але все має вирішити суд. Він також пояснив, що відстрілювався від детективів НАБУ, сприйнявши обшук у себе вдома, як збройний напад.

"Про обставини справи 29 березня. Я знаходився в підвалі будинку, почув крик дітей, розбите скло, сусід мені дзвонить і каже: "Олексію, на тебе (здійснюється – ред.) збройний напад". Я піднявся наверх і побачив бігають в масках людей біля паркану. Я не міг визначити, хто ці люди, мені ніхто нічого не пред'являв, почали виламувати двері. Я це сприйняв, як захист своєї сім'ї", – розповів Буран в сесійній залі парламенту в четвер.

За його словами, в зброї був всього один патрон, якому він випадково вистрілили в кабінеті, більше патронів не було.

Перед виступом судді в парламенті до нього кинувся народний депутат від фракції "Народний фронт" Віктор Тимошенко з криками "На коліна!", Колеги по парламенту втихомирили народного депутата.

 

Медіа

Останнє редагуванняП'ятниця, 01 квітня 2016 15:11
вгору