Екс-нардеп з сином привласнили понад 100 млн грн бюджетних коштів

Екс-нардеп з сином привласнили понад 100 млн грн бюджетних коштів

Колишній народний депутат України і його син – екс-голова правління держпідприємства – підозрюються у привласненні понад 100 млн грн з бюджету, слідчі прокуратури повідомили їм про підозру, до суду направлено подання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді арешту, повідомляє Департамент захисту Національної економіки поліції України.

"В рамках кримінального провадження встановлено, що колишній народний депутат і його син – екс-голова правління державного підприємства – створили злочинну схему розкрадання і привласнення бюджетних коштів", – йдеться в повідомленні відомства.

Зазначається, що протягом 2013-2014 років зловмисники уклали низку фіктивних договорів на придбання сільгосптехніки та передачу її в лізинг підконтрольним організаціям. Перераховані "своїм" підприємствам на підставі безтоварних операцій бюджетні кошти в подальшому переводилися на рахунки конвертаційного центру, де перетворювалися в готівку і привласнювались.

З метою приховання слідів злочинної діяльності зловмисники здійснювали документальне оформлення фіктивної передачі зазначеного обладнання. У той же час сільгосптехніка не поставлялася і не передавалася у фінансовий лізинг підприємствам.

Колишньому народному депутату і екс-голові правління ДП слідчі прокуратури повідомили про підозру у ч. 5 ст. 191 КК України.

В даний час в районний суд міста Києва направлено подання про обрання стосовно затриманих запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Сімейному "дуету" зловмисників за розкрадання і привласнення понад 100 мільйонів гривень бюджетних коштів загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7-ми до 12-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.

Медіа

вгору